Te ponoči zbudi poln mehur?
Miren spanec, brez nočnih sprehodov na WC, je želja vseh, ki imajo težave z nokturijo. Nokturija je stanje, pri katerem se oseba ponoči večkrat zbudi zaradi potrebe po uriniranju. Pogosto prisotna pri starejših in po mojih izkušnja prevečkrat tudi pri otrocih in mladostnikih. O njej se ne govori veliko.
Najpogosteje jo omenjajo v povezavi s hormonskim neravnovesjem, srčnim popuščanjem, sistemskimi obolenji ali posledica zdravil.
Vendar …
Skoraj nepoznano javnosti pa je, da je nokturija lahko tudi posledica kronične mišične zakrčenosti v predelu trebuha. In v svoji praksi se pogosto srečujem z osebami, ki imajo moten spanec zaradi te nevšečnosti.
Kaj se dogaja?
Kronično aktiviran refleks rdeče luči, ki osebo drži v strahu!
Kronična napetost mišic v spodnjem delu trebuha povečuje pritisk na mehur. Lahko se pojavi nokturija, pogosto uriniranje preko dneva z manjšo količino urina in občutkom nepopolno izpraznjenega mehurja. Bolečine v spodnjem delu trebuha, ki se jih predpisuje vnetju mehurja kljub negativnim laboratorijskim izvidom. Pogosta vnetja mehurja, občutljiv mehur, nekontrolirano uhajanje urina. Stanje se lahko pojavi že pri otrocih in mladostnikih. In iz lastne prakse lahko trdim, da ni redko.
Z manualnimi tehnikami sprostim prekomerno zakrčena področja in povečam prožnost mišično vezivnih struktur. Zunanji pritisk na mehur se zmanjša in njegova funkcija izboljša.
Toda za dolgoročno odpravo stanja je potrebno poiskati VZROK, zaradi česar oseba nezavedno ohranja kronično zakrčenost struktur po prednji strani telesa in tako ostaja ujeta v strahu in nemoči.
AEQ vaje in razlage, ki jih kot učitelj AEQ metode in dihanja 2.stopnje in AEQ odnosi 1.stopnje dajem, vam omogočijo boljše razumevanje, zakaj se vam pojavljajo težave in kako jih odpraviti.
Vse to bom učila na naslednjem 25-dnevnem spletnem AEQ programu KAJ MI SPOROČA TELO, ki ga začnem 29.9.